Beklenen Kar Geldi

Kar yağışı yurdun pek çok yerinde olduğu gibi ilçemizde de hafta sonu yoğun bir şekilde devam etti.10.12.2010 Cuma günü başlayan yağmurun ardından akşam saatlerinde kar şeklini alan yağış Cumartesi günü daha kuvvetli bir hal alarak sabaha kadar devam etti.Uzun süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları da eksilere ulaştı.
Kar yağışı yollarda buzlanmalara sebep oldu.Bu durum Afyonkrahisar –Şuhut arası otobüs yolcu seferlerinde aksamalara yol açtı.ilçemiz Zabıta ekiplerinin aralıksız çalışmaları sonucu merkez ana yollar ve mahalle aralarında greyderle kar kürüme işlemleride devam etmektedir.
Havanın aşrı soğuk olması nedeniyle su şebekelerinde meydana gelen donma kaynaklı sorunlara da belediyemiz su arıza ebibindeki görevlilerce müdahale edilmiş ve vatandaşlarımızın mağduriyeti en kısa sürede giderilmiştir.Bu vesile ile halkımıza önlem olarak ;su tesisatlarında donma olayına karşı çeşmelerini bir miktar açık bırakmalarını öneririz.
Ana arterlerden sonra kapanan Ağzıkara, Karlık, Paşacık, Seydiköyü köylerinin de kapanan yollarında İl Özel İdaresi işbirliği ile greyderle kar kürüme çalışmaları yapılmıştır.
            Gece saatlerinde olumsuz olayların meydana gelmesini önlemek amacıyla yollarda tuzlama ve kumlama çalışmaları belediyemiz Zabıta Amirliğince yapılmıştır.
Geriye Dönün