İlçemize Mobese Kuruluyor

Şuhut İlçe Emniyet Amiri Ajdan UYSAL ve beraberinde 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa ERTEKİN, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ferruh SÜRÜCÜOĞLU 4.Sınıf Emniyet Müdürü Halil YÜKSEK, Emniyet Amiri Mehmet ZEYBEK ve Polis Memuru İlhan DUYAR’ dan oluşan bir grup Belediye Başkanı Recep BOZKURT’u makamında ziyaret etmişlerdir.
Ziyaret konusu ilçemize kurulacak olan Mobese Sistemi hakkında yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirme konulu olmuştur.Türkiye’de ilk ve tek olacak bir sistemdir.Ziyaret esnasında Başkan BOZKURT’a kapsamlı bilgiler aktarılmıştır.
Şehir görüntüleme sistemi olarak bilinen MOBESE, halkın yoğun olarak bulunduğu ve geçiş güzergâhı olarak bilinen yerlere konulan kameralardan alınan görüntülerin merkeze sürekli olarak aktarılıp kaydedilmesinden oluşmaktadır. Toplumsal olayların oldukça yoğun olarak görüldüğü yerlerde, bu olayların en kısa sürede haber alınmasında, olayın büyüklüğünün belirlenmesinde ve gelişmelerin canlı olarak izlenmesinde, olayın büyüklüğüne göre kuvvet kaydırılmasında ve yönlendirilmesinde önemli yararlar sağlayan bir sistemdir. Şehir görüntüleme sistemi, kanunlara aykırı olarak yapılacak olan toplantı ve gösterilerde, kimlik ve suç tespitine yönelik olarak kullanılmaktadır. Asayiş hizmetlerine yönelik olarak da özellikle asayişe müessir suçlara meyilli olanlar üzerinde caydırıcı etki bırakmaktadır. Yapılacak olan ihalenin duyuruları, şartnameler ve her türlü detaylar Şuhut İlçe Emniyet Amirliği Resmi Web Sitesinde yayınlanacaktır.Şuhut İlçe Emniyet Amirliği’ne (   http://suhut.afyonkarahisar.pol.tr/ ) buradan ulaşılabilir.
Geriye Dönün